Unique Online - Polskie MMORPG

Forum gry Unique Online

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-04-18 09:39:47

BarteS

Warriors Of Heaven

Skąd: sie biora dzieci?
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 53
Punktów :   

fabula

mi sie widzi cos takiego. nie spotkalem jeszcze sie z tym w zadnym MMO. bedzie to polaczenie rozwoju postaci NO-NAME (drzewka) i moich propozycji.

budzisz sie w jaskini. nie pamietasz nic przed otwrciem oczu. wokol leza tylko kosci i brudne ubrania a w rogu stoi skrzynia. zdajesz sobie sprawe ze musisz szybko uciekac z tego miejsca puki nie ma nikogo poza toba. w skrzyni znajdujesz pergamin ktory nie jest zbyt czytleny. dowiadujesz sie z niego jedynie swojego imienia i opowiesci o niespelnionym przeznaczeniu. lezy w niej tez troche zlota, stary miecz oraz stara zniszczona zbroja ktora moze cie uchronic przed atakami. wychodzac z jaskini znajdujesz mape na ktorej jest zaznaczone miasto nieopodal miejsca w ktorym jestes. bedac w miescie spotykasz generala strazy miejsckiej ktory sugeruje abys najal sie u ktoregos z rzemieslnikow (np. kowal-tworzenie broni i pancerzy, mnisi-pisanie magicznych zwojow, gildia magow-opanowanie magicznych mocy, straz miejsca-wladanie bronia biala, lowczy-luki/kusze. dowiadujesz sie takze o gildii zlodzieji (mozesz do nich dolaczyc a oni naucza cie bezszelestnie sie skradac, otwierac magiczne zamki etc). jesli dolaczysz do ktoregos z rzemieslnikow w miare uplywu czasu oraz zaangazowania w prace poswiecona danemu rzemioslu zostajesz coraz bardziej wtajemniczony (nowicjusz, uczony, rzemieslnik, maestro) ale najwyzszy stopien wtajemniczenia - maestro - mozesz otrzymac jedynie w rzemiosle ktory wybrales jako pierwszy. reszta jedynie do uczonego.

w miare swoich dalszych poczynan zaczynasz sobie przypominac cos co dzialo sie zanim dostales sie do jaskini. przypominasz sobie kim byles. byles szclachcicem ktory niegdys posiadal wielkie majatki ziemskie jednak wszystko przepadlo. teraz zdajesz sobie sprawe ze musisz to odzyskac. nie wiesz jednak jak to zrobic. zdajesz sobie sprawe ze nie zdolasz wrocic do dawnej swietnosci. musisz zaczac wszystko od poczatku.

swiat jest pograzony w chaosie. magiczne istoty zrodzone z magii opanowaly ten swiat ze strach wyjsc poza bramy miasta. ty jednak musisz to zrobic by dopelnic swojego przeznaczenia.

wykonujac questy itp etc coraz bardziej zblizasz sie do prawdy. kim kiedys byles oraz kim bedziesz. twoim przeznaczeniem bylo wladanie nad krainami (poszczegolne elementy mapy gry). jednak by tego dokonac musisz uczyc sie wszystkiego na nowo i zebrac ogromna ilosc doswiadczenia w poslugiwaniu sie orezem oraz magia.

droga do konca jest kreta i niebezpieczna. czy podolasz sprostac wyzwaniu jakie stawia ci chec poznania swojego przeznaczenia?


troche moze to zawile i zadmatwane ;] tak jakos polaczylem wersje riri-swiad z "starej basni" oraz lekko dorzucilem fantasy

Offline

 

#2 2008-04-18 13:33:49

NO-NAME

Arogancki Gnojek

status 5850079
12899183
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 48
WWW

Re: fabula

Cuchnie na kilometr MMO przez przeglądarkę a jeszcze bardziej Gothic'em Ale całość niezła.


" Lubię samotność, ale niekiedy mam tego dość. Wtedy szukam ludzi, by ponownie się zrazić "
" Jeżeli życie zostało nam dane, to nie można ciągle pytać o jego sens ... "

Offline

 

#3 2008-04-18 14:30:41

Ririsu

Pani Admin

7140692
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 124
Punktów :   

Re: fabula

tylko trzeba wziasc pod uwage fakt, ze to gra mmorpg i na poczatku w jaskini raczej sam nie bedziesz

a fabula, ktora ja wyslilam, [na podstawie tego co pisal Bartes wczesniej ]
jest jakis wiesniak, ktory chce sie uczyc, ale nie ma oczywiscie kasy. moze ja zdobyc poprzez questy, ktore bedzie dostawal od osob, ktorych pomoc bedzie nam pozniej potrzeban jak teleporter czy storage keeper. gdy juz uzbiera troche kasy to wybiera sobie szkole (walka wrecz, magia, walka z daleka). uczy sie tam podstawowych skilli. po skonczeniu nauki okazuje sie, ze za miastem sa zle potworki wiec z nimi walczy. nowe skille zdobywa poprzez jakies zwoje wypadajace z mobow, badz uczy sie od spotkanych ludzi. ale to tylko poczatek

Offline

 

#4 2008-04-19 22:40:57

Ironus

Użytkownik

9719307
Call me!
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: fabula

NO-NAME napisał:

Cuchnie na kilometr MMO przez przeglądarkę a jeszcze bardziej Gothic'em Ale całość niezła.

Dokładnie to samo skojarzenie-Gothic. I to już po pierwszych dwóch zdaniach. Ale ten pomysł ma dużo niedociągnięć, głównie nie zwróciłeś uwagi, o czym pisała Ririsu, że to MMO, więc nie ma szans być gdzieś samemu. Do tego nie wyjaśniasz skąd ta skrzynia? Tak nagle się wzięła i pojawiła, a w środku jest twoje imię na zwoju? Skąd wiesz, że to twoje imię? Za dużo pytań można zadać, co tworzy kolejne rysy na scenariuszu. Twojego pomysłu Ririsu jeszcze nie czytałem i jutro postaram się napisać jakie są moje odczucia co do niego.

Offline

 

#5 2008-04-19 23:14:28

BarteS

Warriors Of Heaven

Skąd: sie biora dzieci?
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 53
Punktów :   

Re: fabula

ok a wiec wyjasniam juz:
1. czy spotkales cos takiego w MMO? ghotic ma jedynie single player
2. skad ta skrzynia? czy grajac w jakiegos MMO zapytales siebie dlaczego akurat jest ten budynek? albo ta skrzynia czy inna? koles nie wie co sie dzialo przed tem zanim otworzyl oczy. to cie nakreca do odkrywania tego
3. skad wiesz ze to twoje imie? to jedynie zarys fabuly
4. fakt system rozwoju postaci (rzemieslnicy) pociagnelem z gothica ale dzis z Magda wymyslilismy cos takiego (w skrocie): gadasz z kolesiem przed jakims tam budynkem i on cie informuje o jakichs tam gildiach w miescie (magowie etc) i podaje imie konkretnego npc do ktrego masz sie udac. gadasz z nim a on po osiagnieciu jakiegos tam lvlu lub wykonaniu questa przydziela ci dana profesje (od zera do bohatera)
5. MMO i nie bedziesz sam. Lineage2/silkroad/MU maja fabuly(powierzchowne) a jednak solo da sie grac

ironus. nie mow jakie sa twoje odczucia ale moze jednak zaprezentujesz cos od siebie ;]
co do tego czy nie czytalem co napislala ririsu. otuz czytalem i na gg ustalilismy ze bedzie to klimat "starej basni" z elementami fantasy.
w tej chwili zaczelismy tworzyc pierwsze elementy mapy (jaskinia i to co jest poza nia). jesli spodoba nam sie twoja fabula nie wykluczam zmiany mapy ale jesli zajdziemy za daleko to juz nie bedziemy brac tego pod uwage (chodzi o start gry) a jedynie mozemy uwzglednic poprawki co do tego.

w mojej fabule nie postawilem na liniowosc. ghotic-wszystko jest jasne co masz zrobic gdzie itp. MMO daje ci ten wybor ze nie musisz robic tego co ci fabula nakazuje. nie podoba sie skrzynka to jej nie tykasz ;] nie chcesz questa robic to idziesz expic. w gothicu o ile pamietam nie bylo respiacych sie mobow tak samo i BG/BG2 wiec tak czy inaczej musiales konczyc fabule. do tego dodamy questy poboczne (nie powiazane z fabula) ktorych nie bedziesz musial wykonywac zeby ukonczyc fabule (poprostu dla expa golda i nagrod).

nie bierzesz jednej rzeczy pod uwage. to dopiero zarys tej gry i poczatki. zanim osiagnie status v1.00beta to minie miesiac (jesli bedziemy dalej robic ja we 2 to o wiele wiecej) do alfy jeszcze dalej a do czasu gdy oficjalnie zostanie ukonczona to mysle ponad rok.

jesli chcecie pomoc to dajcie fabule ktora mogli bysmy spokojnie uzyc (ktora by sie nie pokrywala z zadna inna gra mmorpg/rpg). kazdy pomysl bedzie rozpatrzony i wziety pod uwage

Offline

 

#6 2008-04-20 10:02:47

Ironus

Użytkownik

9719307
Call me!
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: fabula

1) W MMO nie spotkałem, ale to jest już w innych grach RPG i jest po prostu stare.
2) Tak zapytałem, jeśli nie było to wcześniej wyjaśnione.
3) Może i zarys, ale to i tak pozostaje to samo pytanie, które zadałem.

Jak mam nie mówić jakie są moje odczucia, skoro będę jednym z graczy i piszę jak uważam. Według ciebie jak mam coś ocenić bez odczuć? Człowieku, pomyśl zanim coś napiszesz. Do tego czytaj uważnie, bo nie napisałem, że to nie ty nie czytałeś pomysłu Ririsu, tylko JA nie czytałem. Co do respienia się potworów w Gothicu to zagraj jeszcze raz i obserwuj sobie świat, a nie piszesz bzdury. Co do liniowości w Gothica, to grałeś w Gothica III? Nie? To nie mów jeśli nie wiesz wszystkiego. Co do questów pobocznych w innych grach też się od tego roi, więc nic oryginalnego, a UNIQUE znaczy niepowtarzalni. Co z tego, że zarys, skoro już jest zły? Co do mojego pomysłu, to ja go dałem już opierając się na pomyśle NO-NAME no i został odrzucony i mówi się trudno. Jeśli nie mam pomysłu, który wydaje mi się fajny to nie piszę...

Offline

 

#7 2008-04-20 11:51:19

BarteS

Warriors Of Heaven

Skąd: sie biora dzieci?
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 53
Punktów :   

Re: fabula

posta pisalem dosyc pozno i bylem zmeczony wiec wybacz przeoczenie "bo nie napisałem, że to nie ty nie czytałeś pomysłu Ririsu, tylko JA nie czytałem".
co do pomyslu no-name. gdzies na forum pisalismy co i jak odnosnie postaci. wybralismy jego rozwoj (skille) postac ma pelen asortyment ale okreslona ilosc pkt na rozdanie na skille wiec to bedzie postac zarazem uniwersalana a jednak lepsza od innych w konkretnej dziedzinie. to daje nam nieskonczona ilosc buildow ktore gracz moze wykorzystac i poswiecenia troche czasu na zrobieniu doskonalej postaci.

co do odczuc. zle mnie zrozumiales. nie chodzilo mi o to zebys tego nie krytykowal ale cos w stylu: to mi nie odpowiada, mozna by zamiast tego dac to lub cos innego. chodzi o to bys nas nakierowywal itp. przy udziale 2 ludzi w produkcji ciezko jest wyczuc co jest dobrze a co zle dlatego jest to forum.

Offline

 

#8 2008-04-20 15:33:35

NO-NAME

Arogancki Gnojek

status 5850079
12899183
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 48
WWW

Re: fabula

Konkretnie zarys powinien być nawet nie zbyt poprawny. Bo większość błędów i tak będzie wyłapywana już w grze. Więc Panowie spokojnie. Uwagi zawsze będą bo nie każdemu wszystko się podoba. A że tak spytam Bete nam udostępnicie do ściągnięcia i pogrania?;]


" Lubię samotność, ale niekiedy mam tego dość. Wtedy szukam ludzi, by ponownie się zrazić "
" Jeżeli życie zostało nam dane, to nie można ciągle pytać o jego sens ... "

Offline

 

#9 2008-04-20 15:59:36

BarteS

Warriors Of Heaven

Skąd: sie biora dzieci?
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 53
Punktów :   

Re: fabula

jasne beta bedzie dostepna tutaj ale musimy jeszcze dorobic kilka rzeczy bo narazie nad mapa i fabula pracujemy wiec tylko bys mogl sobie polazic. nic wiecej

Offline

 

#10 2008-04-20 16:02:34

NO-NAME

Arogancki Gnojek

status 5850079
12899183
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 48
WWW

Re: fabula

Rozumiem rozumiem. Kurde po prostu jakoś doczekać się nie mogę


" Lubię samotność, ale niekiedy mam tego dość. Wtedy szukam ludzi, by ponownie się zrazić "
" Jeżeli życie zostało nam dane, to nie można ciągle pytać o jego sens ... "

Offline

 

#11 2008-04-20 20:02:52

BarteS

Warriors Of Heaven

Skąd: sie biora dzieci?
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 53
Punktów :   

Re: fabula

w wolnej chwili nabijam sobie PK na ririsu xD i ubijam szczury ;] znowu zmienilismy program. bardziej przejzysty i bardziej rozbudowany (wiecej opt i mozliwosci) jak tylko bedzie jakas mapka ze 2-3czesci  to wrzucimy na rapida klienta 0.01v beta ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wirtualnaeurowizja.pun.pl www.metin2privv.pun.pl www.fifa08.pun.pl www.zajava.pun.pl www.szczeppangea.pun.pl